IELTS Listening Öğretmenleri

Yabancı Öğretmenden IELTS Listening Özel Ders

Yukarıda tanıtımı yer alan anadili ingilizce olan öğretmenden IELTS Listening özel ders alarak, en etkin yöntem ile IELTS sınavına hazırlanmanız mümkün! Web sitemizdeki yabancı IELTS öğretmenleri, IELTS Listening sınav sistemi ve taktikleri konusunda uzmanlaşmış kişiler olup, özgeçmişlerine kişisel tanıtım sayfalarından ulaşabilir ve uygun gördüğünüz öğretmenden ders talep formu aracılığı ile görüşme talep edebilirsiniz. Özel ders talepleriniz ile ilgili aynı gün içerisinde tarafınıza dönüş yapılmaktadır.

 

Dinleme:

Test gününde, Dinleme tüm modüller arasında ilk yapılacak modüldür. Her birinde 10 soru bulunan toplam dört bölümden oluşmaktadır, dolayısıyla toplam 40 soru bulunmaktadır. Testi alan kişi ilk olarak örnek bir soru duyacak, bu soru öğrenciye ilk konuşmacının aksanını anlama fırsatı tanıyacaktır. Test başladıktan sonra, fakat dinleme parçası henüz başlamadan önce, testi alan kişinin soruların üzerinden geçmesi için ve her bölümdeki soru türlerini incelemek üzere biraz zamanı olacaktır. Bu sırada kelimelerin altını çizmek yararlı olacaktır. Soruları dinlemeden önce, öğrencinin soruyu okuma ve önemli kelimelerin altını çizme fırsatı olacaktır. Testi alan kişinin dinledikçe cevapları yazması gerekmektedir. Dinleme parçalarının sadece bir defa çalınacak olacağına dikkat edilmesi gerekmektedir. Testin sonunda, 10 dakika geçiş zamanı verilecektir, bunun anlamı testi alan kişilerin cevaplarını düzgün bir şekilde cevap kağıdına yazmaları gerektiğidir.

 

Test günü için hazırlık:

Dinleme modülü için hazırlanmanın çok çeşitli yolları vardır. Tüm öğrencilerin televizyon dizilerinden haber programlarına, günde en az birkaç saat televizyon izlemeleri gerekir. Unutmayınız… altyazı olmamalıdır! Orta düzey ve altında İngilizce bilgisine sahip olan öğrenciler için temel olan genel ingilizce becerilerini geliştirmeleridir. Bu çok çeşitli ingilizce ders kitapları, alıştırma kitapları veya okuma kitapları ile bireysel çalışma yapılarak gerçekleştirilebilir. Tavsiye edilen kitaplar arasında Face2face, Headway, Cutting Edge, English Grammar in Use ve daha fazlası sıralanabilir. Dilbilgisi ve kelime alıştırmalarına ek olarak, bu kitapların birçoğunda çeşitli düzeylere uygun olarak hazırlanmış okuma ve dinleme alıştırmaları yer almaktadır. Eğer ingilizce düzeyiniz yüksek ise, bu serilerin daha ileri kitaplarını kullanmayı deneyebilirsiniz veya hatta Market Leader kitaplarını deneyebilirsiniz. Ayrıca, akademik konuların konuşulduğu konuşma ve dersleri dinlemek de, http://www.ted.com sitesinde olduğu gibi, yararlı olacaktır. IELTS sınavına özel olarak hazırlanmış olan hazırlık kitaplarının, Cambridge serisi gibi, dinleme bölümleri de çok yararlıdır.   

 

IELTS Listening öğretmenleri olarak, öğrencilerimizin başarısı bizim gurur kaynağımızdır. Bu yolda öğrencilerimize hem iyi bir rehber hem iyi bir öğretmen olmak en önemli misyonumuz.

 

Bizimle Başarabilirsiniz!