IELTS Speaking Öğretmenleri

Yabancı Öğretmenden IELTS Speaking Özel Ders

Yukarıda tanıtımı yer alan yabancı öğretmenlerden IELTS Speaking özel ders alarak, en başarılı yöntem ile IELTS sınavına hazırlanmanız mümkün! Web sitemizdeki yabancı ( amerikalı, ingiliz ) IELTS öğretmenleri, IELTS Speaking sınav sistemi ve taktikleri konusunda uzmanlaşmış kişiler olup, özgeçmişlerine kişisel tanıtım sayfalarından ulaşabilir ve uygun gördüğünüz öğretmenden ders talep formu aracılığı ile görüşme talep edebilirsiniz. Özel ders talepleriniz ile ilgili aynı gün içerisinde tarafınıza dönüş yapılmaktadır.

 

Konuşma:

Konuşma modülü birebir, yüz yüze IELTS sınav sorumlusu ile uygulanan bir testi içermektedir. Sınav sorumlusu konuşmanın netliği (telaffuz), dilbilgisi kullanımı (farklı dilbilgisi türlerinin kullanılması daha yüksek puan alınmasını sağlayacaktır), kelime bilgisi (çok çeşitli kelimelerin kullanılması daha yüksek not verilmesini sağlayacaktır) ve cevapların organizasyonu (konu dışına çıkmak puan kaybedilmesine sebep olacaktır) gibi kriterlere göre not verecektir. Test sınav gününde verilebilir, fakat aynı zamanda sınavdan bir gün önce ya da bir gün sonra da verilebilir. Yaklaşık olarak 10-14 dakika arasında sürer ve üç farklı bölümden oluşmaktadır.

 

Bölüm 1:

Birinci bölümde, teste giren kişiye günlük konularla ilgili sorular sorulacaktır. Buradaki mantık her teste giren kişinin konu hakkında söyleyecek bir şeyinin bulunmasıdır. Ortak sorular ve konuların arasında “Büyüdüğünüz yer hakkında biraz bilgi verin”, “Giydiğimiz renkler bizim hakkımızda ne söylemektedir?” ve “İnsanlar neden restoranlara gider?” gibi sorular yer almaktadır.

 

Bölüm 2:

Uzun Kısım adı verilen ikinci bölümde, öğrenciye üzerinde çeşitli ifadeler, 3-5 ifade, bulunan kartlar verilecektir. Teste giren kişiye bir kağıt ve kalem verilecek ve bir dakika içerisinde düşüncelerini toparlamaları istenecek ve 1-2 dakika konuşması gerekecektir. Konuşmanızı bitirmek konusunda dikkatli olunuz, böylece panik olmuş ya da birden donup kalmış gibi gözükmüş olmazsınız.

Örnek: Sizin için önemli olan daha önce aldığınız bir hediyeyi anlatınız.

Anlatınız:

Bu hediyeyi size kim verdi.

Bu hediyeyi neden aldınız.

Şu an nerede.

 

Bölüm 3:

Üçüncü ve son konuşma bölümü konu olarak ikinci bölüm ile bağlantılıdır. Dolayısıyla, örneğin, eğer ikinci bölümde sizden yemek yediğiniz bir restoranı anlatmanız istenirse, üçüncü bölüm yemek ve gıdalar hakkında olacaktır. Bu bölüm en karmaşık olan bölümdür çünkü cevaplar daha soyutlaşır ve genel olarak daha da özelleşerek teste giren kişinin kendi düşüncelerini üretmesini ve önceki bölümlere göre daha derinlikli ve gelişmiş bir cevap vermesini gerektirir. Ayrıca, sorulardaki dilbilgisi ve kelimeler üçüncü bölümde daha zordur.

Örnek sorular:

Ülkenizde hediyeler hangi durumlarda verilmektedir?

Hediye vermenin amaçları nelerdir?

Neden bazı insanlar yaşlandıkça birbirlerine hediye almamaya başlarlar? 

 

IELTS Speaking öğretmenleri olarak, öğrencilerimizin başarısı bizim gurur kaynağımızdır. Bu yolda öğrencilerimize hem iyi bir rehber hem iyi bir öğretmen olmak en önemli misyonumuz.

 

Bizimle Başarabilirsiniz!