IELTS Writing Öğretmenleri

Yabancı Öğretmenden IELTS Writing Özel Ders

Yukarıda tanıtımı yer alan, anadili ingilizce olan öğretmenden IELTS Writing özel ders alarak, en başarılı yöntem ile IELTS sınavına hazırlanmanız mümkün! Web sitemizdeki yabancı IELTS öğretmenleri, IELTS Writing sınav sistemi ve taktikleri konusunda uzmanlaşmış kişiler olup, özgeçmişlerine kişisel tanıtım sayfalarından ulaşabilir ve uygun gördüğünüz öğretmenden ders talep formu aracılığı ile görüşme talep edebilirsiniz. Özel ders talepleriniz ile ilgili aynı gün içerisinde tarafınıza dönüş yapılmaktadır.

 

Yazma:

Yazma kısmı iki bölümden oluşmaktadır, kısa bir kompozisyon ve daha uzun bir kompozisyon, ve toplam uzunluğu bir saattir. Birinci kısımdaki kompozisyon en az 150 kelime uzunlukta olmalı iken ikinci kısım en az 250 kelime gerektirmektedir. Teste giren kişilerin birinci kısım için maksimum 20 dakika, kalan ikinci kısım için ise 40 dakika harcamaları gerekir. İkinci kısım toplam skor açısından daha fazla önem taşımaktadır. Akademik testin birinci kısmı Genel Eğitim testinden farklılık göstermektedir.

 

Akademik Test Bölüm 1 Yazma Kısmı:

Birinci bölümde, öğrencinin herhangi bir diyagram, harita, çizelge, grafik veya tabloyu incelemesi ve buralarda verilen bilgileri belirli bir şekilde bir kompozisyon içerisinde ortaya konulması gerekmektedir. Bahsi geçen kompozisyonların örnekleri internette bulunabilir ve yazma teknikleri deneyimli IELTS eğitmeni tarafından gösterilebilir ve uygulanabilir. Kompozisyonun en az üç en fazla beş paragraftan oluşması gerekmektedir.

 

Genel Eğitim Bölüm 1 Yazma Kısmı:

Birinci bölümde, öğrencinin bir mektup yazması gerekmektedir. Mektup soruları iş, seyahat, eğlence vb. günlük konulardan alınmaktadır ve öğrenciden bir şikayet, tavsiye, tanışma, tanıtma ve benzeri konularda mektup yazmaları istenecektir. Mektubun uygun başlık, giriş, gövde, sonuç ve son olarak uygun bir sonuç ifadesini içermesi gerekmektedir.

 

Akademik ve Genel Eğitim Bölüm 2 Yazma Sorusu:

Yazma soruları her iki test için aynıdır. Soru genel olarak öğrencinin fikir belirterek herhangi bir tarafı seçip savunduğu veya herhangi bir tezi savunmaya yönelik ilgili örnekleri içeren kompozisyon yazmayı içermektedir. İkinci bölümdeki kompozisyon en az dört en fazla beş paragraftan oluşmalıdır. 

 

IELTS Writing öğretmenleri olarak, öğrencilerimizin başarısı bizim gurur kaynağımızdır. Bu yolda öğrencilerimize hem iyi bir rehber hem iyi bir öğretmen olmak en önemli misyonumuz.

 

Bizimle Başarabilirsiniz!